Wysyłka za granicę, czyli przesyłki międzynarodowe

09.12.2021

Wysyłka paczki za granicę to obecnie jedna z najchętniej wybieranych usług kurierskich. Każdego dnia w niezliczonych miejscach na całym świecie, transport międzynarodowy umożliwia błyskawiczne dostarczenie tego, co konieczne bez potrzeby odbioru osobistego czy też problematycznego zazwyczaj dowozu w odległe miejsce. Szybka i niedroga wysyłka za granicę to ogromne ułatwienie zarówno dla osób prywatnych, jak i firm i organizacji. CzechLogistic to także rozwiązanie dla Ciebie.

Paczki za granicę – klient biznesowy

CzechLogistic kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klienta biznesowego. Wierzymy, że niezawodny transport przesyłek kurierskich to podstawa do zbudowania silnej marki e-commerce.

Specjalizujemy się przede wszystkim w rynku czeskim i słowackim, dzięki czemu udało nam się wypracować cennik, który zostawia daleko w tyle naszą konkurencję.

Magazyn przesyłek kurierskich

Klientom biznesowym zapewniamy bezpłatne korzystanie z magazynów CzechLogistic w Czechach i na Słowacji dla przesyłek zwrotnych. Dzięki temu możesz się pochwalić naszym adresem we własnym sklepie internetowym i w ten sposób zyskać zaufanie nowych kupujących.

W CzechLogistic zapewniamy telefoniczną i e-mailową obsługę Twojego e-sklepu, podczas gdy Twoi pracownicy mogą się zajmować zwiększaniem sprzedaży.

Aby ułatwić Ci obsługę wielu przesyłek jednocześnie, oferujemy funkcjonalną platformę do zarządzania wysyłkami CzechLogistic API. Z naszym panelem możesz dodawać nowe przesyłki, monitorować aktualną wysyłkę, drukować etykiety i sprawdzać stan swoich zamówień oraz przesyłek zwrotnych w dowolnej chwili. Wystarczy dostęp do Internetu.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz zautomatyzować własne procesy logistyczne i skorzystać z gotowych połączeń panelu CzechLogistic z najpopularniejszymi sklepami internetowymi w Polsce. Tym samym oszczędzisz mnóstwo czasu niezbędnego do ręcznego wpisywania danych klientów w tradycyjnym panelu wysyłkowym.

Przesyłki zagraniczne – klient indywidualny

Jesteś klientem detalicznym? Wysyłasz paczki sporadycznie?

Najtańsze przesyłki zagraniczne dla klientów detalicznych są obsługiwane przez ExportPaczka. Gwarantujemy naszym klientom dostawy przesyłek na wszystkie obsługiwane przez nas rynki europejskie.

Export Paczka

W ramach usługi “za pobraniem” możesz wysyłać przesyłki w Czechach i na Słowacji ze zwrotem wartości pobrania na krajowy rachunek bankowy w PLN.

W odróżnieniu od pozostałych brokerów, oferujemy znacznie większy wachlarz możliwości przesyłki międzynarodowej, konkurencyjne ceny oraz błyskawiczną dostawę. Dzięki ExportPaczka wysyłasz przesyłki za granicę nawet 70% taniej niż u konkurencji, a także otrzymujesz bezpłatne ubezpieczenie do 5000 zł w cenie usługi transportowej.

Zanim wyślesz przesyłkę 

W ExportPaczka każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby Twoje doświadczenia z nami były jak najlepsze. Wysyłka paczki za granicę jest zatem bardzo prosta. Aby szybko i bezproblemowo nadać przesyłkę, skorzystaj z naszej nowoczesnej platformy wysyłkowej.

Zanim jednak wyślesz, sprawdź koniecznie, co możesz nadać. Pamiętaj, że to Ty odpowiadasz za to, co znajduje się w Twojej paczce. Jeśli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości co do możliwości wysłania konkretnego przedmiotu, zapoznaj się z listą przedmiotów wyłączonych z usług kurierskich.

Spakuj swoją przesyłkę we właściwy sposób. Paczka powinna być spakowana zgodnie z obowiązującymi w tej kwestii wytycznymi. Jako standardowe opakowanie przesyłki możesz użyć karton lub foliopak. Dla zabezpieczenia delikatnych i kruchych, użyj ochronnej folii bąbelkowej lub folii typu stretch, którą możesz owinąć poszczególne przedmioty w przesyłce. Paczki za granicę powinny mieć regularny kształt prostopadłościanu, a ich zawartość nie może wystawać poza opakowanie. Sprawdź w regulaminie przewoźnika, jak spakować przedmiot, który posiada niestandardowy kształt lub rozmiary.

Jak nadać paczkę za granicę?

Korzystając z serwisu ExportPaczka.pl, zamów kuriera, który odbierze Twoją przesyłkę.

Przechodząc do sekcji Wyceń paczkę, w prosty i szybki sposób realizujesz poszczególne kroki nadania przesyłki do wybranego kraju. Wybierz rodzaj paczki za granicę, jej wymiary, a także miejsce nadania i miejsce docelowe. Sprawdź, do ilu miejsc docieramy! Wprowadź niezbędne dane dotyczące nadawcy i odbiorcy paczki. Zapłać wygodnie za usługę kartą lub przelewem. Wysyłka za granicę gotowa!

W ExportPaczka wszystkie zlecenia realizujemy w sposób unikatowy. Paczki za granicę są dostarczane najpierw do magazynu ExportPaczka w Żorach (woj. Śląskie). Potem, przesyłka jest transportowana bezpośrednio do odbiorcy za granicą. Taka logistyka pozwala oszczędzić mnóstwo czasu i pieniędzy względem przesyłek wysyłanych za pośrednictwem innych firm.

Po złożeniu zlecenia, kurier odbierze paczkę ze wskazanego przez Ciebie adresu (usługa “od drzwi do drzwi”). Jeśli interesuje Cię jak najkrótszy czas realizacji usługi, możesz samodzielnie dostarczyć paczkę do magazynu ExportPaczka. Przesyłka dostarczona do godziny 11:00, jeszcze tego samego dnia rozpoczyna podróż do adresata.

Kurier za granicę – cennik

Klarowna wycena paczki za granicę to ważne kryterium przy wyborze przewoźnika. Mamy tego świadomość, dlatego staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. W ten sposób stworzyliśmy prosty i przejrzysty cennik. Kurier za granicę nie musi być drogi, a jego wycena skomplikowana.

W przeciwieństwie do innych przewoźników, NIE stosujemy w kalkulacjach wagi wymiarowej.

Wymiary przesyłki międzynarodowej

Cena paczki zależy wyłącznie od jej wagi. Maksymalny wymiar boku przesyłki to 140 cm, natomiast suma wymiarów nie może przekroczyć 180 cm. Jeśli Twoja paczka ma niestandardowy rozmiar, CzechLogistic za dopłatą dostarcza również większe gabaryty.

To ogromne ułatwienie dla naszych klientów i duży atut, którym lubimy się chwalić.

Dodatkowe czynniki, które mogą wpływać na wycenę paczki za granicę to opcjonalne ubezpieczenie zawartości przesyłki, a także usługa “za pobraniem”.

Najtańsze przesyłki zagraniczne

W zależności od kraju docelowego, CzechLogistic oferuje najtańsze przesyłki zagraniczne. Wysyłamy do takich państwa jak Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Grecja, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Łotwa, Estonia, Austria.

Sprawdź nasz cennik! Kurier za granicę jeszcze nigdy nie był tak tani.

 • paczki o wadze do 5 kg -  już od 13, 82 zł,
 • paczki o wadze do 30 kg - już od 17,50 zł,
 • paczki o wadze do 40 kg - już od 18,99 zł
 • paczki o wadze do 50 kg - już od 30,85 zł.

Podane kwoty są cenami netto i dotyczą klientów z umową. Wszystkie przesyłki zawierają także koszt ubezpieczenia.

Odprawa celna – szybka dostawa do państw UE

Odprawa celna przesyłki stanowi zespół procedur i czynności polegających na sprawdzeniu wszelkich wymogów formalnych i wypełnieniu dokumentów dotyczących towarów przewożonych z/do Unii Europejskiej. Zasady te określa dokładnie Unijny Kodeks Celny. Kontroli może podlegać cały towar.

CzechLogistic obsługuje transport przesyłek tylko wewnątrz Unii Europejskiej. Wszystkie paczki są zatem traktowane jako przesyłka krajowa, w związku z czym nie podlegają odprawie celnej.

Decydując się na współpracę z naszą firmą, nie musisz przygotowywać żadnej dokumentacji. Każdego miesiąca otrzymujesz natomiast dokładne zestawienie wszystkich dostarczonych przesyłek, dzięki czemu możesz wszystko na bieżąco kontrolować.

Ile czasu zajmuje transport paczki za granicę?

Czas doręczenia przesyłki jest naliczany od momentu przekazania paczki kurierowi, czyli po statusie nadania przesyłki.

Transport paczki za granicę do krajów obsługiwanych przez CzechLogistic jest realizowany zazwyczaj w ciągu 24-48 godzin. To nie usługa premium. To nasz standard.

 • Czechy, Słowacja - do 24 h
 • Węgry, Rumunia - 24/48 h
 • Bułgaria - do 48 h
 • Grecja - 48/72 h
 • Austria, Chorwacja, Słowenia, Litwa, Łotwa - do 48 h
 • Estonia - do 72 h.

Możesz na bieżąco śledzić swoją przesyłkę. Możesz śledzić aktualne miejsce swojej przesyłki. Wystarczy, że w wyznaczone pole na naszej stronie, wpiszesz numer swojego zamówienia.

Zainteresuje Cię także:

 • 12.08.2022

  Żegnamy CzechLogistic. Idziemy w nowe!

  Dziś ostatnia prosta przed wielką zmianą! To nasz czas refleksji, wspomnień i podsumowań. Swoje pierwsze kroki jako CzechLogistic stawialiśmy w…
  Przeczytaj
 • 19.07.2022

  Zmieniamy się dla Ciebie. Na dobre!

  W 2014 roku przyświecał nam jeden cel - stworzyć usługę kurierską do Czech i na Słowację w dużo niższej cenie…
  Przeczytaj
 • 20.12.2021

  Strategia ekspansji międzynarodowego rynku konsumenckiego Allegro a połączenie z Mall Group a.s.

  Początek listopada 2021 roku dla osób, związanych z długoterminowym planowaniem strategicznym w spółce Allegro przyniósł znaczące rozstrzygnięcia. Rozmowy, prowadzone od…
  Przeczytaj
 • 15.08.2021

  To już rok w Żorskim Parku Przemysłowym!

  Pełny rok to dobra okazja, żeby raz jeszcze przybliżyć miejsce naszego magazynu w Polsce. Szukaliśmy czegoś znacznie większego, bezpiecznego, z…
  Przeczytaj
 • 08.01.2021

  Firma w Czechach – jak założyć i czy to się opłaca?

  Prowadzenie własnej firmy jest marzeniem wielu Polaków. Rozwiązanie to ma niezaprzeczalne zalety: daje wolność, pozwala samemu o sobie decydować, a…
  Przeczytaj
 • 16.12.2020

  Sprzedaż internetowa w Czechach - niezbędne informacje

  Miło nam poinformować, że nasza firma została doceniona w rzeczowym artykule nt. prowadzenia sprzedaży internetowej na rynku czeskim, który ukazał…
  Przeczytaj
 • 12.11.2020

  Szybki i tani sposób na przesyłki pobraniowe za granicę

  Przesyłka za pobraniem jest jednym z najczęstszych produktów wybieranych zarówno przez Klientów indywidualnych, jak i biznesowych w całej Europie. W…
  Przeczytaj
 • 14.10.2020

  Czy sprzedaż na rumuńskim rynku e-commerce jest atrakcyjna? Sprawdźmy!

  Rynek sprzedaży internetowej w ostatnim czasie przeżywa wyraźny rozkwit. Coraz większe zainteresowanie zakupami dokonywanymi z domu wykazują nie tylko nasi…
  Przeczytaj
 • 18.09.2020

  5 rzeczy, które musisz wiedzieć o rynku czeskim.

  Bez wątpienia, rynek e-commerce przeżywa w ostatnich latach rozkwit. Dzieje się tak głównie za sprawą rozwinięcia wielu pomocniczych branż oraz…
  Przeczytaj
 • 27.07.2020

  Zagraniczna sprzedaż internetowa w czasie pandemii

  W artykule dla Wprost Biznes nasi eksperci zabrali głos na temat sprzedaży internetowej w czasie pandemii. Nowa codzienność, która została…
  Przeczytaj

Masz jakieś pytanie
e-rynku czeskiego
lub słowackiego?

Napisz do nas

Odkryj nas na nowo!

Czech Logistic Paxy

Dziękujemy, że odwiedziłeś naszą stronę. Miło nam poinformować, że za nami rebranding i wiele nowości, które zaplanowaliśmy z myślą o Tobie. Nasza marka CzechLogistic w sierpniu 2022 roku zmieniła nazwę na Paxy. Za chwilę zostaniesz przekierowany na naszą nową stronę www.paxy.pl – zapamiętaj ją na dobre!