Bitcoin – innowacyjny sposób płatności za przesyłki

13.07.2016

Długo trwało wprowadzenie alternatywnej możliwości płacenia za przesyłki kurierskie do Czech i na Słowację. Zgodnie z zapytaniami naszych klientów o możliwość płacenia w kryptowalucie Bitcoin – oddajemy tą możliwość do użytku dla naszych klientów detalicznych. Mamy nadzieję, że takich płatności będziemy odnotowywać jak najwięcej, wszystkich klientów do tego zachęcamy!

Cieszymy się również, że zostaliśmy pierwszą w Polsce firmą logistyczną przyjmującą płatności w walucie bitcoin! Od dzisiaj wyślesz najtańszą przesyłkę do naszych południowych sąsiadów płacąc szybko, bezpiecznie i w alternatywnej walucie.

Nie wykluczamy wprowadzenia w przyszłości możliwości płacenia bitcoinem za faktury VAT dla klientów biznesowych.

Czym tak naprawdę jest Bitcoin?

Bitcoin to innowacyjna waluta Internetu. Bitcoin to waluta zdecentralizowana, czyli bez centralnej instytucji emisyjnej, niezależna od banków, rządów i instytucji. To waluta nieznająca granic, dostępna wszędzie tam gdzie dostępny jest Internet (lub telefonia komórkowa). Bitcoin jest walutą, którą możesz błyskawicznie wysłać do dowolnego miejsca na świecie z ominięciem banków i pośredników a co za tym idzie kosztownych prowizji, limitów i ograniczeń. (www.bitcoin.pl)

Główne zalety Bitcoin’a

 1. Błyskawiczne transakcje w dowolne miejsce na świecie. Koniec z kilkudniowym czekaniem aż, środki trafią do odbiorcy np. w Chinach czy USA.
 2. Bardzo małe prowizję lub ich całkowity brak. Możesz dobrowolnie wnieść opłatę za przelew wspierając w ten sposób "górników", dzięki którym istnieje sieć.
 3. Anonimowość transakcji. Twój adres bitcoin jest zupełnie anonimowy i możliwy do zmiany z każdym przelewem.
 4. Brak pośredników przy przelewach. Przelew trafia bezpośrednio do odbiorcy pomijając banki i inne instytucje finansowe.
 5. Liczba monet jest ograniczona. Nie ma możliwości dodrukowania monet ponad ich maksymalną liczbę, dzięki czemu bitcoin jest dużo bardziej odporny na inflację niż tradycyjne waluty.
 6. Nie ma możliwości by ktoś zablokował Ci konto. System działa w sieci p2p, więc nie ma właściciela ani zarządcy.
 7. Jest banalnie prosty w obsłudze. Robienie przelewów jest szybsze i mniej skomplikowane niż przelewy bankowe.
 8. Nie ma możliwości cofnięcia transakcji. Jeżeli ktoś zapłaci Ci za towar masz 100% pewność, że nie może cofnąć przelewu jak to ma miejsce w bankach czy w znanych systemach e-płatności.
 9. Bezpieczeństwo. Przy zachowaniu niezbędnych środków bezpieczeństwa i szyfrowaniu portfela poziom ryzyka utraty monet jest marginalny.
 10. Niesamowita wygoda. Tuż po instalacji programu klienta możesz korzystać z bitcoin bez żadnych rejestracji, bez zakładania konta bez zbędnej biurokracji.

Wizualizacja monety bitcoin

Masz jakieś pytania odnośnie płatności bitcoinem za usługi w naszej firmie? Zadzwoń do nas – pomożemy Ci.

Zainteresuje Cię także:

 • 15.08.2021

  To już rok w Żorskim Parku Przemysłowym!

  Pełny rok to dobra okazja, żeby raz jeszcze przybliżyć miejsce naszego magazynu w Polsce. Szukaliśmy czegoś znacznie większego, bezpiecznego, z…
  Przeczytaj
 • 08.01.2021

  Firma w Czechach – jak założyć i czy to się opłaca?

  Prowadzenie własnej firmy jest marzeniem wielu Polaków. Rozwiązanie to ma niezaprzeczalne zalety: daje wolność, pozwala samemu o sobie decydować, a…
  Przeczytaj
 • 16.12.2020

  Sprzedaż internetowa w Czechach - niezbędne informacje

  Miło nam poinformować, że nasza firma została doceniona w rzeczowym artykule nt. prowadzenia sprzedaży internetowej na rynku czeskim, który ukazał…
  Przeczytaj

Masz jakieś pytanie e-rynku czeskiego lub słowackiego?

Napisz do nas